Hakkımızda
INVESTCO HOLDİNG A.Ş.

2011 yılında kurulan Investco Holding, birçok alanda gerçekleştirdiği doğrudan veya dolaylı yatırımlarla Türkiye'nin önemli yatırım işletmelerinden biri haline gelmiştir.

Investco Holding’in yatırımları arasında Verusa Holding, Pan Teknoloji, Rem Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Investat Holding Limited (Londra-Birleşik Krallık) yer almakta olup bu yatırımlar bünyesinde yenilenebilir enerji, madencilik, kimya, demir-çelik, teknoloji - yazılım, girişim sermayesi ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler bulunmaktadır.

Investco Holding’in yatırım yaptığı şirketler, faaliyetlerini Türkiye genelinde sürdürmekte olup ürünlerini ve projelerini Avrupa, Orta Doğu, Asya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’da pazarlamaktadır.

"Başlıca Yatırımlarımız"

 

Verusa Holding A.Ş.

Verusa Holding A.Ş. 2006 yılında kurulmuş olup mevcut stratejik yatırımlarını yenilenebilir enerji, madencilik, kimya, çelik ürünleri, teknoloji ve yazılım, girişim sermayesi sektörlerinde değerlendirmektedir. Verusa Holding, 2013 yılının Kasım ayında halka arz edilerek Borsa İstanbul’da (BIST) işlem görmeye başlamıştır. Verusa Holding, Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmektedir ve BIST-100 endeksinde yer almaktadır. Verusa Holding ile birlikte 3 bağlı ortaklığının payları da Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Pan Teknoloji A.Ş.

Pan Teknoloji A.Ş. teknoloji yatırımları alanında faaliyet göstermekte olup, yurtiçinde ve yurtdışında teknoloji ve yazılım alanlarında faaliyet gösteren şirketlere yatırımlar yapmaktadır.

Rem Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Rem GSYO, SPK mevzuatına tabi, Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden birisi olan, direkt ve dolaylı bünyesinde birçok farkl sektörde faaliyet gösteren 26 şirketi/iştiraki barındıran Investco Holding’e bağlı seçkin bir girişim sermayesi yatırım ortaklığı olarak faaliyetlerine 2022 yılının Ocak ayında başlamıştır. Rem GSYO, Üst düzey yatırım ekibi ve kalifiye personeli ile Türkiye’nin dört bir yanında büyüme potansiyeli ihtiva eden ve geleceğe dönük işletmelere yatırım yapmak üzere yola çıkmıştır.

Investat Holding Limited

Investat Holding Limited, 2019 yılında Londra-İngiltere’de kurulmuş olup holding olarak faaliyet göstermektedir.